
De kenmerkende stijl van Calatrava Nieuw treinstation in Bergen (BE)
Het nieuwe treinstation van Bergen (Mons) in België, ontworpen door architect Santiago Calatrava, is een echte blikvanger. Geberit producten zorgen achter de schermen voor een betrouwbare werking van de sanitaire voorzieningen.
De vorm doet denken aan een libel, waarvan de vleugels zich uitstrekken over de spoorlijnen. Maar het nieuwe treinstation van Bergen (Mons) in België is niet alleen vanuit vogelperspectief direct herkenbaar. Vanaf de voorzijde lijkt het gebouw met zijn schuin aflopende glazen dak op een sculptuur. Binnen doet de 165 meter lange wandelpassage, met zijn geribde staalconstructie, houtaccenten en grote glaspartijen, denken aan het skelet van een gigantisch wezen.
Architectuur die verbindt
Deze indrukwekkende uitstraling is kenmerkend voor de gebouwen van Santiago Calatrava. Na zijn ingenieursopleiding specialiseerde de Spaans-Zwitserse architect zich in het ontwerpen van unieke bruggen en stationsgebouwen die wereldwijd zijn uitgegroeid tot architectonische iconen. Ook het nieuwe station van Bergen draagt duidelijk zijn signatuur.
Wat oorspronkelijk was gepland als een brug die de noordwestelijke buitenwijken moest verbinden met het historische stadscentrum ten zuidoosten van het spoor, groeide uit tot een volwaardig vervoersknooppunt. Overdekte looproutes brengen reizigers via liften, trappen en roltrappen rechtstreeks naar de perrons, het busstation en de taxistandplaatsen.
Het complex, met een totale oppervlakte van circa 5.600 vierkante meter, biedt daarnaast ruimte aan kantoren en winkels.

Betrouwbare techniek
Achter de schermen zorgen krachtige systemen van Geberit voor een probleemloze werking van het station. Robuuste Geberit PE afvoersystemen verzorgen een betrouwbare afvoer van grote hoeveelheden regenwater vanaf het dak.
In de sanitaire ruimtes zorgen oplossingen van Geberit, zoals toiletten, bedieningsplaten, wastafels en urinoirs, voor een hoog hygiëneniveau en een lage onderhoudsbehoefte.

Feiten
Geberit Know-how
Toegepaste Geberit producten
- Geberit PE afvoersysteem
- Geberit Duofix installatie-element
- Geberit Sigma01 en Sigma10 bedieningsplaten
- Geberit ONE, Renova en Renova Comfort Square toiletten
- Geberit Piave wastafelkraan
- Geberit Preda urinoir
- Geberit Renova Plan urinoir
- Geberit Renova wastafel
- Geberit Option Plus verlichte spiegel
Architecten
Architects
- Opdrachtgever: SNCB, SRWT
- Architect: Santiago Calatrava
- Oplevering: 2024
Meld je aan voor onze nieuwsbrief. Architecten en architectuurliefhebbers
Geberit producten en oplossingen worden gebruikt in allerlei soorten gebouwen over de hele wereld. Op deze pagina vind je een selectie van de meest interessante projecten.
De architectennieuwsbrief behandelt periodiek een actueel thema uit de bouwsector. Naast spectaculaire projectvoorbeelden biedt “eView“ interviews met architecten, bouwexperts en ontwerpers en meer achtergrondinformatie.











